گلاب
خانه / نهال گل / بزرگترین تولید کننده نهال گل سرخ در کشور

بزرگترین تولید کننده نهال گل سرخ در کشور

تولید نهال گل سرخ در کشور توسط بزرگترین تولید کنندگان با افزایش چشم گیری مواجه است تا بتواند پاسخگوی نیاز متقاضیان در نقاط مختلف کشور باشد. از بزرگترین تولید کنندگان داخلی می توان به تولید کنندگان نهال های کشت بافتی اشاره نمود.

نهال گل سرخ

تولید و فروش نهال های کشت بافتی

تولید و فروش نهال در نمونه های کشت بافتی در ایران برای اولین بار در جهان و به شیوه ای موفقیت آمیز انجام شد. نهال کشت بافتی بهترین نمونه از بین انواع نمونه های نهال های موجود هستند که دلایل آن در ادامه مطرح شده است:

 • نهال های کشت بافتی با کلیه ی روش های کشت دیمی، آبیاری سازگار بوده و درصد رشد کردن آن ها تبدیل شدن به یک گلستان بسیار بالاست.
 • نهال های کشت بافتی رشدی کاملا یکسان، استاندارد و مناسب دارند به عبارتی کلیه ی نهال های موجود در گلستان به طور متوازن با یکدیگر رشد می کنند.
 • می توان گلستان های جدا برای رویش گل محمدی خوراکی و غیر خوراکی در نظر گرفت زیرا توانایی تشخیص آن ها از ان روش وجود دارد.
 • اسانس های به دست آمده از گل های روییده شده به این روش درجه کیفی بالایی داشته و همچنین گل ها در نمونه هایی کاملا معطر می باشند به عبارتی محصولات تولید شده با آن ها بالاترین درجه کیفی را به خود اختصاص خواهد داد.

نهال گل محمدی کشت بافتی تولید شده در ایران پس از تولید به دمشق و سپس به اروپا فرستاده  شده است. به عبارتی اولین فروش نهال کشت بافتی ایران در خارج از کشور به اروپا صورت گرفت.

نهال گل سرخ

لیست قیمت نهال گل سرخ

لیست قیمت نهال گل سرخ در کلیه ی مراکز اصلی فروش این نمونه محصول موجود است. در این لیست قیمت، قیمت انواع نمونه های گل رز سرخ در نمونه های پا کوتاه، با بلند، کرپه، رونده، مجنون، گل های رز محمدی، نسترن و… موجودند.

نهال های گل محمدی که درصد خرید و فروش بالاتری را نسبت به سایر نمونه های گل رز به خود اختصاص داده است دارای قیمتی بالاتر از قلمه های ریشه دار و بدون ریشه گل محمدی است. با این حال نهال های گل محمدی برای ایجاد گلستان ها بسیار مناسب اند و به دلیل داشتن روش کاشتی آسان و قابلیت استفاده از آن ها در هر دو نمونه کشت دیمی و آبیاری طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده اند.

لیست قیمت ارائه شده برای نهال گل محمدی به این موضوع نیز بستگی دارد که کیفیت آن چگونه است و به چه روشی به دست آمده است. نهال های گل محمدی که به روش کشت بافتی به دست می آیند به دلیل داشتن کلیه ی استاندارد های لازم و کیفیت بالا قیمت بالاتری را از نمونه نهال ها به دست آمده از روش پاجوش یا همان قلمه ها دارند.

نهال گل سرخ

بوته ی گل محمدی بهترین نهال گل سرخ

از بهترین نهال گل سرخ می توان به بوته های گل محمدی اشاره نمود. این بوته ها همزمان با داشتن زیبایی بی نظیر عطر زیادی داشته و استفاده از آن برای زیبایی حیاط منازل و باغ ها به طور گسترده ای انجام می شود.

بوته ی گل محمدی علاوه بر کاربرد به شیوه ای مذکور به طور گسترده ای در دشت ها و باغ ها کاشته می شود دلیل این امر این است که بتوان از آن ها انواع نمونه های گلاب، اسانس گل محمدی و غنچه های گل خشک را تولید نمود. زیرا استفاده از این محصولات همزمان با اینکه عطر و طعم دلنشینی به محصولات می دهد خواص بی نظیری به همراه خواهد داشت.

عمده ترین خواص و ویژگی های محصولات تولید شده با گل محمدی می توان به مواردی که در ادامه مطرح شده اند اشاره نمود:

 • گل محمدی یک آرامش بخش طبیعی است.
 • برای درمان بیماری های عصبی و استرس و اضطراب بسیار مناسب می باشد.
 • دارای ویتامین ها ضروری برای بدن مانند A، B،C  می باشد.
 • برای پیشگیری از سرما خوردگی مناسب بوده و درمان کننده ی سردرد های عصبی است.
 • به رفع بوی بد دهان کمک نموده و از بین بنده ی عفونت های لثه می باشد.
 • درمان کننده ی نفخ معده است.
 • تقویت کننده ی مغز، قلب و کلیه ها کمی باشد.

بازار نهال گل محمدی در ایران

بازار نهال گل محمدی در ایران طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است با این حال قلمه های ریشه دار و بدون ریشه گل محمدی درصد فروش بالایی را به خود اختصاص داده اند. زیرا این دو نمونه قیمت مناسب تری به همراه دارد اما باید توجه نمود که از نهال ها و قلمه های ریشه دار می توان برای هر دو نمونه ی کشت دیمی و آبیاری اشاره نمود در حالی که از قلمه های بدون ریشه تنها می توان در کشت های آبیاری استفاده نمود.

بازار فروش نهال گل محمدی در ایران از رونق بالا برخوردار است زیرا گل محمدی در ایران توسط واحد های مختلفی برای تولید انواع گلاب، اسانس و… خریداری می شود. بنابراین برای تامین نیاز این واحد باید گلستان های زیادی از گل محمدی وجود داشته باشد.

دلیل حجم تولیدات بالای محصولات گل محمدی در ایران علاوه بر تامین نیاز داخل کشور فراهم شدن امکان صادرات است تا بتوان سود بالایی را کسب نمود. دلیل اینکه پس از تولید در حجم بالای گل محمدی برای تولید گلاب می توان صادرات را انجام داد کیفیت بالای انواع نمونه ها گلاب تولید شده می باشد.

نهال گل سرخ

کلیه اطلاعات لازم برای کاشت نهال گل رز

برای کاشت نهال گل رز اطلاعاتی نیاز است که مسئولان کشت باید آن ها را رعایت کنند. کلیه ی اطلاعات لازم برای کاشت نهال رز در ادامه مطرح شده اند.

برای کاشت گل محمدی ابتدا باید منطقه ای را انتخاب نمود که شرایط منطقه ای و آب و هوایی مناسبی داشته باشد به عبارتی ارتفاع مناسبی از سطح دریا داشته باشد حداقل ۱۹۰۰ متر ارتفاع به شرط اینکه سایر شرایط را دارا باشد.

حداقل و حداکثر دما بین ۵ تا ۴۰ درجه متغیر باشد.

شدت نور تابیده شده در طول روز کاملا استاندارد باشد تا گل به شیوه ی مناسبی رشد نماید.

میزان رطوبت هوا در زمان رشد گیاه باید ۷۰ باشد و در هنگام رویش گل ۶۰ درصد باشد.

خاک منطقه نیز تاثیر به سزایی بر روی کیفیت گل های تولید شده دارد.

شرایط آبیاری و کود دهی مناسبی داشته باشد.

هرس کردن گل ها در هر مدتی یکبار به طور مناسبی انجام شود.

در این صورت گل های بدست آمده کاملا با کیفیت خواهند بود.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مدیر فروش: مهندس غلامی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09135775237
آدرس کانال: golabgiran_ir@
پست الکترونیکی: golabgiran@yahoo.com